Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wygrali wszyscy! – Olimpiada dla dzieci Bezpieczny El-Przedszkolak

Data publikacji 21.10.2016

Dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli wzięły udział w olimpiadzie „Bezpieczny EL-Przedszkolak”, która dziś (21 października) odbyła się w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. Zespoły złożone z przedszkolaków, reprezentujących poszczególne służby mundurowe i ratownictwo, startowały w różnego rodzaju dyscyplinach.

Czerwony, moro, zielony, niebieski  biały. Te kolory symbolizują służby mundurowe i ratownictwo (strażacy, żołnierze, leśnicy, policjanci i strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni).
Pomysł na projekt i olimpiadę podsumowującą działania, zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” wzięły udział wszystkie, 22 przedszkola działające na terenie Elbląga. Akcja rozpoczęła się 12 września a zakończyła dziś, 21 października, olimpiadą przedszkolnych drużyn.
Olimpiada jest finalizacją i zwieńczeniem projektu. W policyjnej drużynie maluchów znalazły się dzieci z przedszkoli: Nr 3, 8, 15 oraz 33. Opiekunami niebieskiej grupy byli policjanci dzielnicowi - st. sierż. Katarzyna Stankiewicz oraz st. asp. Wojciech Zieliński. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Wśród konkurencji znalazły się m.in. bieg z autochodzikiem, rowerowy slalom, wąż spacerownik, czy bieg w nakryciu głowy swojego bohatera (policjanta).   
Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły hulajnogi. A niebieska drużyna kibiców, za mocny doping, została wyróżniona przez jury nagrodami – niespodziankami.  Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miejski w Elblągu. Wszystko w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg