Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Przekazane misie trafią do najmłodszych – pluszaki z policyjnym numerem alarmowym

Data publikacji 29.03.2017

Pluszowe misie, trafiły na policję a dokładnie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przekazała je pani Joanna Koszyńska, która zbieraniem „misiów” zajmuje się od lat. Kobieta postanowiła podzielić się 1/3 swojej kolekcji. Chciała też aby misie trafiły do najmłodszych.

Policjanci ze swojej strony do każdego z pluszaków dodali niebieską tasiemkę z napisem „Policja” oraz alarmowym numerem „997”. Teraz kolejnym etapem będzie rozdanie tak oznakowanych misiów najmłodszym. Największa część maskotek trafi do patroli ruchu drogowego.

- Policjanci podczas działań będą nagradzać najmłodszych pluszakiem z policyjną opaską – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Chcemy też aby najmłodsi zapamiętają, że zapięte pasy czy jazda w foteliku są ważne i będą nagradzane. Miś tym bardziej „policyjny” ma się dzieciom dobrze kojarzyć.

Pluszowe misie trafią również do policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Tu również mogą się zdarzyć sytuacje gdzie taki policyjny miś będzie mógł uspokoić np. płaczącego malucha lub rozładować konfliktową sytuację.

Misie, po ponad dwóch tygodniach obecności w komendzie teraz będą „pomagały” policjantom w służbie na drodze. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych będą przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa i o tym jak bezpiecznie podróżować. Nagrodą będzie wiedza a przypomnieniem spotkania z policjantem pluszowy miś z alarmowym numerem Policji.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Pliki do pobrania