Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ELBLĄG: ABY DROGA DZIECI BYŁA BEZPIECZNA. TURNIEJ O BEZPIECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW

Data publikacji 05.10.2017

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Elblągu brali udział w turnieju Bezpieczna Droga. Impreza została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga. Nie tylko mundurowi włączyli się w działania na rzecz dzieci.


Nie tylko policjanci ale także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Automobilklub Elbląski oraz Restauracja Stara Karczma, włączyli się w działania na rzecz dzieci. Pełna nazwa imprezy, która odbyła się 4. września br.  to: Integracyjny Turniej Sprawnościowy Bezpieczna Droga 2017. Został zorganizowany na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ul. Polnej w Elblągu. Organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej z Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga. 

Celem tych wspólnych działań było promowanie bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego. W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z terenu Elbląga i powiatu. Była weryfikowana wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności poruszania się na rowerowym szlaku. Całą imprezę dedykowaną dzieciom uświetnił pokaz współdziałania służb ratownictwa medycznego i policji. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg