Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjant opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Data publikacji 09.01.2018

Ferie Zimowe 2018 już całkiem blisko, wiec zajęciami z blisko setką dzieci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu rozpoczęty został cykl spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym właśnie podczas zimowego wypoczynku.

- Podczas takich lekcji uwrażliwiamy najmłodszych uczestnikami ruchu drogowego na zagrożenia z jakimi mogą spotkać się podczas zabaw w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych – mówi Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W prezentacji poruszamy tematy wyboru bezpiecznego miejsca do zabawy, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach.

W tym celu pomocy jest film profilaktyczny, który został nagrany w zeszłym roku wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, w ramach programu Erasmus+ Safe School. Z niego możemy dowiedzieć się jak niebezpieczna jest jazda na sankach w pobliżu drogi. Poza aspektami charakterystycznymi dla tej pory roku, przypominane są zasady bezpiecznego zachowania na przejściach dla pieszych.

- Prosimy także najmłodszych by byli ambasadorami prawidłowych zachowań i przypominali o nich dorosłym – dodaje Wiktor Kaczmarek.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu