Elbląg: Ponad 1000 badań na trzeźwość - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Ponad 1000 badań na trzeźwość

Data publikacji 09.03.2018

Policjanci z ruchu drogowego w ciągu minionej doby przeprowadzili ponad 1000 badań trzeźwości wśród kierujących. Zatrzymano jednego mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz innego, który był poszukiwany listem gończym.

Tylko przez minioną dobę policjanci z Elbląga skontrolowali 1134 kierujących. To dość duża liczba.

- Cieszy, że na taką ilość badanych trafiła się tylko 1 osoba będąca pod wpływem alkoholu – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Świadczy to o świadomości mieszkańców z zagrożenia jakim jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Zatrzymany nietrzeźwy to 39-latek, który osobowym oplem jechał ulicą Mazurską. Badanie alkotestem dało wynik 2,70 promila. Jego auto zabrała inna trzeźwa osoba. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.  

Natomiast wczoraj około godziny 9.00 policjanci z ruchu drogowego wylegitymowali mężczyznę przechodzącego przez jezdnię na „czerwonym świetle”. Było to przy ul. Brzeskiej. Po sprawdzeniu w bazie okazało się, że 28-latek jest poszukiwany do odbycia kary1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu