Elbląg: Policjanci odzyskali skradziony rower - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjanci odzyskali skradziony rower

Data publikacji 13.09.2018

Po 2 godzinach od kradzieży policjanci odzyskali skradziony, damski rower. Sprawca kradzieży wywołał awanturę ze swoim ojcem, do której wezwany był policyjny patrol. Wtedy też, okazało się, że jej powodem była chęć pozyskania kluczy od piwnicy, aby ukryć w niej skradziony wcześniej rower.

Wczoraj około godziny 15.00, 24-letni mężczyzna wywołał awanturę ze swoim ojcem. Zażądał od niego kluczy do piwnicy, ponieważ chciał coś w niej schować. Mężczyźni pokłócili się o to na tyle mocno i głośno, że na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze zainteresowali się tym co chciał schować w piwnicy 24-latek, ponieważ odpowiadał on rysopisowi sprawcy kradzieży roweru. Taki komunikat około godziny 13.20 policjantom podał oficer dyżurny elbląskiej komendy.

Okazało się wtedy, że 24-latek w piwnicy rodziców zamierzał schować różową damkę. Rower ten wcześniej został skradziony spod sklepu spożywczego przy ul. 3 Maja. Jego wartość właścicielka wyceniła na około 600 złotych. Kobieta zaraz po kradzieży zadzwoniła na policję. 24-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za kradzież. Czyn ten zgodnie z Kodeksem Karnym zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu