Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Bez odblasków – możesz dostać mandat, ale możesz też… zginąć w wypadku

Data publikacji 10.10.2018

Policjanci z ruchu drogowego kontrolują osoby piesze, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jeżeli nie mają odblasków spotkanie może zakończyć się mandatem. Tylko wczoraj skontrolowano 4 takie osoby.

Jeżeli kierujący w porę nie zauważy pieszego idącego poboczem sytuacja taka może zakończyć się potrąceniem i nawet śmiercią takiej osoby. Przepisy nakładają na osoby, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych. Co za tym idzie policja ma prawko kontrolować i egzekwować używanie odblasków. Wczoraj podczas policyjnych działań napotkano 4 osoby nieużywające odblasków. Policjanci przeprowadzili rozmowę i zakończono to tym razem na pouczeniu.

By docierać do wyobraźni tych oraz innych osób w KMP w Elblągu powstał plakat nt. używania elementów odblaskowych obrazujący to co widzi kierowca samochodu w świetle reflektorów. Powstał także 1,5 minutowy telewizyjny spot „Tak wyglądają drogowe realia”, na którym dokładnie widać czym grozi brak odblasków. Zapraszamy do zapoznania się z tymi załączonymi publikacjami.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu   

Pliki do pobrania