Elbląg: Przygotowania do Bezpiecznych Ferii - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Przygotowania do Bezpiecznych Ferii

Data publikacji 11.01.2019

Niekorzystne warunki na drodze przyczyniają się do większej liczby kolizji, wypadków oraz powstawania "korków" w naszym mieście.

Wydział Ruchu Drogowego ostrzega, że w tym okresie trzeba zachować szczególną uwagę. Opady śniegu, ograniczona widoczność, śliska nawierzchnia sprawiają, że kierowca jadąc ze zbyt dużą prędkością, łatwo może stracić panowanie nad pojazdem. Wczoraj podczas zajęć w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, na zagrożenia jazdy w warunkach zimowych zwracał uwagę młodym kierowcom asp.szt. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

- Jest to jednocześnie przygotowanie do działań policji pn. „Bezpieczne Ferie 2019” – mówi kom. Tomasz Krawcewicz – szef elbląskiej drogówki. - W ramach tych działań policjanci będą m.in. intensywniej przyglądać stanowi technicznemu autokarów, którymi dzieci dowożone są na zorganizowany wypoczynek. Każdy może zgłosić taki autokar do kontroli dzwoniąc pod nr tel. 55 230 15 99.

Również za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu