Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Tak to wyglądało… niebezpieczna prędkość przyczyną zdarzenia

Data publikacji 26.03.2017

3 tysiące złotych grzywny, utrata uprawnień do kierowania, 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pokrycie kosztów postępowania w wysokości 1500 złotych - to kara zasądzona wobec 23-letniego mężczyzny, który kierował osobowym audi i zderzył się z innym pojazdem. Skutek poważnej kolizji widać na filmie. Na szczęście obyło się bez ofiar. Jej sprawca zaraz po zdarzeniu uciekł pieszo nie próbując nawet udzielić pomocy jej uczestnikom.

Do zdarzenia doszło w marcu ale 2016 roku. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie. Samo zdarzenie miało miejsce na ul. Płk. Dąbka. Sąd orzekł, że 23-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków miejskich i wjechał na skrzyżowanie z prędkością 138 km/h. Tam zderzył się ze zjeżdżającym ze skrzyżowania volkswagenem. Co ważne i co podniósł również w orzeczeniu sąd: mężczyzna nie udzielił pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia.

- Osoba prowadząca pojazd, który uczestniczy w wypadku drogowym i nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku podlega karze aresztu lub grzywny, tak mówi Kodeks Wykroczeń – tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Jednakże w przypadku kolizji nawet mniej poważnej jak ta pokazana na filmie obligatoryjnie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów a czas na jaki zostaje on wprowadzony określa sąd.

23-letni mężczyzna zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ma wydany do kwietnia 2019 roku.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu   

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony