Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Odpowiedzialność w ruchu drogowym i w dorosłym życiu

Data publikacji 30.03.2017

Dwie klasy trzecie z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wzięły udział w pierwszym spotkaniu prewencyjnym dla młodych kierujących. Jest to policyjny program skierowany do tych co zaczęli bądź za chwilę zaczną swoją przygodę z kierowaniem samochodem. I chodzi w tym wszystkim o to, aby ta przygoda po prostu nie skończyła się… zbyt szybko.

W pierwszym „inauguracyjnym” spotkaniu wzięło udział blisko 50 uczniów dwóch klas trzecich z III Liceum Ogólnokształcącego. Prelekcję poprowadzili policjanci: st. asp. Wiktor Kaczmarek a słowem wstępnym opatrzył ją podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Czym się różni wypadek od kolizji, czym się różni kierowanie po użyciu alkoholu a w stanie nietrzeźwości, jakie są konsekwencje prawne kierowania bez uprawnień – o tym oraz o innych zagadnieniach mówili młodzieży policjanci.

Podczas spotkania zaprezentowano kilka filmów na temat niebezpiecznej prędkości czy zdarzeń takich jak potrącenie pieszych. Większość z nich dotyczyła naszego miasta.

- Bazowaliśmy na realnych przykładach, bo te lepiej docierają do wyobraźni i co więcej młodzież o niektórych z wypadków słyszała już poprzez media – tłumaczy st. asp. Wiktor Kaczmarek.

Spotkanie z młodzieżą dorosłą jest pierwszym z programu policyjnych szkoleń i nie ostatnim.

- Chcemy edukować młodzież puki możemy dotrzeć do tej grupy przez szkołę – dodaje podkom. Tomasz Krawcewicz – Za chwilę ruszą oni w dorosłe życie, a naszym zadaniem jest sprawienie by mieli poczucie odpowiedzialności za swoje czyny i to co zrobią w szeroko rozumianym „ruchu drogowym”.

Nauczyciele, którzy chcieliby aby u nich w szkole przeprowadzić z młodzieżą tego typu prelekcję proszeni są o kontakt z policjantem wydziału ruchu drogowego pod nr tel.: 230 15 94

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Pliki do pobrania