Elbląg: Patrole ponadnormatywne oraz długi weekend - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Patrole ponadnormatywne oraz długi weekend

Data publikacji 28.04.2017

Od jutra zaczyna się długi weekend. Czas wzmożonej pracy policjantów. Na drogach zostaną wystawione dodatkowe patrole ruchu drogowego, bo długi weekend to czas wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach.

Również policjanci prewencji będą pracowali w tym czasie w zwiększonej liczbie patroli. Dodatkowe służby zobaczymy m.in. na elbląskiej starówce, czy w centrum miasta. To efekt kontynuacji programu patroli ponadnormatywnych w ramach Bezpiecznego Elbląga.  

Przedsięwzięcie finansowane jest przez Urząd Miejski w Elblągu. Projekt, który był realizowany już w latach poprzednich teraz został reaktywowany. Dodatkowe służby, za które zapłaci miasto, obejmą kluczowe miejsca w tym elbląską starówkę, centrum miasta oraz okolice ul. Brzozowej.

Prezydent Elbląga oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu tak jak w latach poprzednich porozumieli się co do dodatkowych patroli policji, za które zapłaci miasto. W patrole są zaangażowani policjanci, którzy będą chcieli pracować w czasie wolnym poza normalną służbą. Jedna dodatkowa służba to dla miasta koszt około 150 złotych, tyle bowiem dostanie funkcjonariusz patrolujący miasto przez  8 godzin.

Rozpoczynający się długi weekend to dobry czas „uruchomienia” programu patroli ponadnormatywnych.

Jednocześnie policjanci przypominają o prewencji kryminalnej i zachowaniu pewnych podstawowych zasad ostrożności gdy wyjeżdżamy i zostawiamy na kilka dni puste mieszkanie. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzić czy wszystkie okna są prawidłowo zamknięte łącznie z tymi w piwnicy i na strychu. Otwarte okno w mieszkaniu podczas nieobecności domowników to nie tylko problem w przypadku silnego wiatru i deszczu, ale i niemal zaproszenie dla złodziei. Lepiej nie zapominać też o tym, że to jedno z podstawowych wyłączeń w ubezpieczeniu domu lub mieszkania.

Pozostawienie choćby jednego otwartego okna może zostać potraktowane przez towarzystwo jako rażące niedbalstwo i być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

O swojej nieobecności warto też poinformować najbliższych sąsiadów i poprosić ich o czujność w przypadku zauważenia obecności nieznanych osób w pobliżu nieruchomości.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu