Elbląg: Znamy elbląską reprezentację turnieju BRD - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Znamy elbląską reprezentację turnieju BRD

Data publikacji 28.04.2017

Spośród szkół podstawowych startujących w finale powiatowym Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku. Finał miejski wygrała Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu. Młodzież z tych placówek będzie reprezentowała miasto i powiat podczas finału wojewódzkiego.

Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym finał wojewódzki zaplanowano na 11 maja w Nidzicy. To tam uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku oraz ci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Elbląga zmierzą się z innymi reprezentacjami.

Miejski i powiatowy etap turnieju odbywały się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Godkowie oraz dzień później w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr  2 w Elblągu.

Organizatorami tych imprez był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, natomiast wsparcia w organizacji i samym przeprowadzeniu turnieju udzieliła Policja, Polski Związek Motorowy oraz Polski Czerwony Krzyż.

- Nasi policjanci brali bezpośredni udział w organizacji turnieju oraz pełnili funkcje sędziów – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Puchar dla drużyny, która zajęła III miejsce ufundował Komendant Miejski Policji w Elblągu.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu