Areszt dla podejrzanego o rozbój na bezdomnym - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Areszt dla podejrzanego o rozbój na bezdomnym

Data publikacji 01.10.2014

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wczoraj trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 32-letniego Arkadiusza W. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na bezdomnym. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Do zdarzenia doszło 25 lipca tego roku przy ul. Hetmańskiej w Elblągu. W godzinach porannych do śpiącego bezdomnego podszedł Arkadiusz W. Kilkukrotnie uderzył mężczyznę i zażądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzony oddał mu 35 złotych. Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili podejrzanego. W poniedziałek zatrzymali Arkadiusza W. 32-latek od roku ukrywał się, gdyż był poszukiwany na podstawie listu gończego za inny rozbój. Dowody, jakie zabezpieczyli pracujący nad sprawą śledczy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju, do którego jednak sprawca nie przyznał się.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec Arkadiusza W. trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.