Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Data publikacji 08.09.2017

Z początkiem roku szkolnego policjanci znów zaczęli być częstymi gośćmi w szkołach. Głównie w najmłodszych klasach prowadzone są zajęcia pod nazwą: „Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły”. W tym tygodniu takie zajęcia odbyły się u najmłodszych uczniów w Szkołach Podstawowych nr 6, 11 i 15.

W spotkaniach oraz zabezpieczeniach brali udział policjanci dzielnicowi, prewencji, ruchu drogowego oraz żołnierze żandarmerii wojskowej. 

- Podczas spotkań „zaszczepiamy” w dzieciach podstawowe zasady obowiązujące pieszych oraz zwracamy uwagę na wymagania stawiane pasażerom - mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji . - To jest jeden z obszarów naszego działania. Na początku września podejmujemy dodatkową aktywność związaną z zapewnieniem bezpośredniego nadzoru nad ruchem drogowym w rejonach szkół.  

Z pewnością, mieszkańcy naszego miasta zaobserwowali policjantów w rejonach przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2017” rozpoczęły się już pod koniec wakacji.  

Policjanci dokonali weryfikacji oznakowania dróg oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w pobliżu szkół na terenie Elbląga i powiatu.  

- W tym przypadku wystąpiliśmy do zarządców dróg informując o siedmiu nieprawidłowościach dodaje Wiktor Kaczmarek. - W celu efektywnego sprawowania przez policję nadzoru nad przewozami dzieci do i ze szkół, obecnie aktualizujemy dane o autobusach przewożących dzieci do szkół. Kierujący autobusami mogą w najbliższym czasie spodziewać się wzmożonych kontroli.  

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

  • Bezpieczna droga do szkoły - działania