Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Alkotest na ścianie w komendzie policji - bezpłatne badanie

Data publikacji 14.02.2018

Od lat funkcjonuje już zasada, że w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu można bezpłatnie przebadać się na zawartość alkoholu. Do tej pory było to robione urządzeniem alko blow przez dyżurnego Policji. Od niedawna w recepcji komendy przy ul. Tysiąclecia 3 jest na stałe zamontowany alkotest.

Liczba osób badających się na zawartość alkoholu jest spora. Zdarza się, że w ciągu doby jest to nawet 30 osób.

- Nas cieszy to, że mieszkańcy przychodzą się badać, a nie wsiadają do samochodu po alkoholu – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Świadczy to o świadomości społecznej. Poza tym dziś posiadanie prawa jazdy to nie tylko wygoda, to również często kwestia zawodowa. Jego utrata może więc mocno zmienić życiową sytuację.

Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i chce się przebadać, aby nie mieć wątpliwości,  że wsiada do auta bez promili, może to zrobić bezpłatnie w recepcji komendy przy ul. Tysiąclecia 3. Dla tych właśnie osób zamontowany jest na stałe alkotest. Wystarczy przyjść do komendy, wziąć słomkę, rozpakować ją,  wcisnąć przycisk start a następnie włożyć słomkę w urządzenie i dmuchać. Po chwili pokaże się zawartość alkoholu w organizmie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Pliki do pobrania