Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na… zapałkach

Data publikacji 31.10.2018

W czasie poprzedzającym Wszystkich Świętych, do punktów handlowych w obrębie dwóch elbląskich cmentarzy trafią zapałki z informacją na pudełkach o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zapałki z logo KMZB są bezpłatne.

Informacja o możliwościach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiały się w mediach elektronicznych, publikacjach prasowych, w telewizji, radiu. Czasem jednak nie docieramy do wszystkich, do których chcielibyśmy dotrzeć. W najbliższych dniach w różnych punktach handlowych przy elbląskich cmentarzach rozdawane będą pudełka zapałek z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informacją jak i gdzie z niej skorzystać. Działania zostały zrealizowane w ramach programu Bezpieczny Elbląg.

Cały czas przypominamy elblążanom o tym wirtualnym narzędziu do kształtowania bezpieczeństwa w swojej dzielnicy oraz mieście. Za pośrednictwem KMZB można zaznaczać niebezpieczne miejsca. Później informacja ta trafia do komendy policji gdzie jest weryfikowana. Kolejnym etapem jest podjęcie kroków do wyeliminowania zgłoszonego zagrożenia.

Obecnie poprzez KMZB wpływa w ciągu tygodnia od kilkunastu do kilkudziesięciu zgłoszeń od mieszkańców. Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa: http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/mapa-zagrozen-bezpiecze/24497,dok.html

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Pliki do pobrania