Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Potrącony przez samochód mężczyzna walczy o życie w szpitalu. Policjanci ostrzegają pieszych – zakładajcie elementy odblaskowe!

Data publikacji 09.11.2018

Wczoraj wieczorem pod Elblągiem doszło do wypadku drogowego, w którym poważnych obrażeń doznał pieszy potrącony przez samochód. 35-latek walczy o życie w szpitalu. Nie miał na sobie elementów odblaskowych. Policjanci ostrzegają pieszych - zakładajcie odblaski!

Wypadek miał miejsce około godziny 17 w miejscowości Stoboje (gm. Milejewo). Tam 42-letni kierowca audi a6, który jechał od strony Elbląga, potrącił 35-latka idącego poboczem. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności wypadku.

Policjanci ostrzegają pieszych – zakładajcie elementy odblaskowe!

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów!!! Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu