Pasłęk: Rowery i kolorowe metale - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasłęk: Rowery i kolorowe metale

Data publikacji 05.12.2018

Pasłęccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden kradł rowery drugi przewody elektryczne i kolorowe metale. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za swoje czyny.

Policjanci kryminalni z pasłęckiego Komisariatu zatrzymali mieszkańca Pasłęka, który od lipca do listopada na terenie Pasłęka miał dokonać kilkunastu kradzieży rowerów o łącznej wartości niemal 5000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych rowerów. Wrócą one do swoich prawowitych właścicieli. Sprawcą kradzieży zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Elblągu. Grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności.

Wyższa kara może grozić innemu mieszkańcowi Pasłęka. Został on zatrzymany a kilka dni wcześniej miał ukraść miedziane przewody z jednej z posesji w Pasłęku. Ich wartość określono na ponad 1000 złotych. To jednak nie koniec. Policjanci ustalili, że młody pasłęczanin włamał się także do pomieszczeń magazynowych jednej z pasłęckich firm. Stamtąd zabrał odlewy z metali kolorowych o wartości 2500 złotych. Za swoje czyny mężczyzna ten odpowie przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu