Elbląg: Policja ostrzega przed mrozem - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policja ostrzega przed mrozem

Data publikacji 11.01.2019

Temperatura spada poniżej zera. Dlatego policjanci przypominają, żeby w tym czasie szczególnie zwracać uwagę na osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których najczęściej próbują się schronić potrzebujący. Zdarza się, że osoby odmawiają przewiezienia do ośrodka pomocy. Może się to zakończyć tragicznie.

Policjanci nie są w stanie sami dotrzeć do wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych dlatego też współpracują w Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej czy Strażą Miejską. Ważne jest też , aby zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki zauważenia osoby, która śpi na ławce, pod sklepem, w altance. Na takie zgłoszenia reagujemy. Elbląscy mundurowi cyklicznie i wspólnie z MOPS  prowadzą kontrolę pustostanów, altanek, parków i podmiejskich lasów.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych w pustostanie przy ul. Dolnej. Okazało się że jest to 53-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Z relacji świadków wynikało, że pił wcześniej alkohol. Jak stwierdził obecny na miejscu lekarz przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie.

Pamiętajmy, że nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie.

800 165 320 – to numer bezpłatnej całodobowej infolinii dla osób bezdomnych działającej w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Powrót na górę strony