Jechały o 51 km/h za dużo - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechały o 51 km/h za dużo

Data publikacji 20.09.2019

Dwie panie straciły wczoraj prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jedna na trasie Unii Europejskiej, druga pod Elblągiem. Obydwie jechały ponad setką na ograniczeniu do pięćdziesiątki.

Wczoraj policjanci z drogówki kontrolowali prędkość na terenie miasta oraz całego powiatu elbląskiego. Zatrzymali dwie kobiety, które poruszały się zdecydowanie za szybko. Pierwsza z nich została zatrzymana na terenie gminy Godkowo. 28-latka jechała fordem 101 km/h. Identyczną prędkość odnotowali policjanci przy kontroli 29-letniej elblążanki, która na trasie Unii Europejskiej pędziła sportową kią. Oprócz mandatów i punktów karnych panie straciły uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. 

Policjanci ostrzegają, że to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wypadków i to tych najtragiczniejszych. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg, zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg