Weekend w policyjnych statystykach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend w policyjnych statystykach

Data publikacji 23.09.2019

Policjanci z Elbląga podsumowali weekend służby. Funkcjonariusze wyjeżdżali na interwencje 151 razy. Do wytrzeźwienia trafiło 19 osób. Zatrzymano jednego kierowcę w stanie nietrzeźwym. Było 11 kolizji.

Policjanci z ruchu drogowego zbadali trzeźwość 503 kierowców. Wśród nich jeden jechał w stanie nietrzeźwym. Został zatrzymany w Gronowie Górnym. Kierował dostawczym fordem. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze byli na 11 niegroźnych kolizjach. Nie było wypadków drogowych. Mundurowi z prewencji wylegitymowali 336 osób. Zatrzymali 7 poszukiwanych oraz sprawdzili 6 telefonów pod kątem kradzieży. W 43 przypadkach pouczali, a w 27 interwencje zakończyły się mandatami. 

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Na ulicy Obrońców Pokoju został zatrzymany młody mężczyzna. Miał przy sobie metalowa puszkę, a w niej amfetaminę. Kolejne zatrzymanie miało miejsce na ulicy Różanej. Tam policjanci zatrzymali 17-latka i 20-latka, przy których znaleziono marihuanę. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg