Elbląg: Podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Podsumowanie weekendu

Data publikacji 30.09.2019

W miniony weekend elbląscy policjanci wyjeżdżali na interwencje 167 razy. 17 osób przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili blisko 400 badań trzeźwości wśród kierujących. Zatrzymano trzech kierujących z promilami.

Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce wczoraj w okolicach miejscowości Wysoka. Tam, 20-latek kierujący osobową mazdą na łuku drogi uderzył w barierę ochronną. Co prawda kierujący autem ani pasażer nie odnieśli obrażeń, jednak patrol policji, który przyjechał na miejsce stwierdził, że 20-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,2 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Inne zdarzenie to zatrzymanie 62-letniej kobiety kierującej oplem corsą. Miało to miejsce przy ul. Mazurskiej w Elblągu. Policjanci zbadali 62-latkę alkotestem. Ten wykazał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu