Elbląg: Akademia bezpieczeństwa PZU - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Akademia bezpieczeństwa PZU

Data publikacji 08.10.2019

Funkcjonariusze KMP w Elblągu - asp. szt. Dariusz Komosiński, asp. Agnieszka Kudosz, mł. asp. Katarzyna Stankiewicz wzięli udział w przedsięwzięciu profilaktycznym pod nazwą "Akademia bezpieczeństwa PZU".

Przedmiotowe przedsięwzięcie odbyło się w Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym a uczestniczyli w nim uczniowie klas od I do VIII.  Łącznie w spotkaniach udział wzięło 192 uczniów wraz z nauczycielami. Funkcjonariusze omawiali tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, cyberprzemocą, mówili o handlu ludźmi oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W szkole, w domu, w sieci – bezpieczni z Fundacją PZU! Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to  projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

- Kształtowanie bezpiecznych zachowań i postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia  Akademii – mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – Dodatkowo są one wzbogacane atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień.

W każdej szkole odwiedzonej przez zespół Akademii Bezpieczeństwa, jej uczniowie wezmą udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne z pewnością zaciekawią uczestników każdego ze spotkań.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu