Podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 14.10.2019

W miniony weekend policjanci przeprowadzili 134 interwencje. Do pogotowia socjalnego przewieziono 17 nietrzeźwych osób. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość 352 osób zatrzymując przy tym 7 nietrzeźwych kierujących. Prawa jazdy zatrzymano na 3 miesiące 5 kierującym, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jeden z kierujących zatrzymany do kontroli drogowej i poddany badaniu na zawartość alkoholu „wydmuchał”  1,34 promila alkoholu. Mężczyzna to 28-latek, który kierował oplem astrą i został zatrzymany w Kazimierzowie. Co więcej, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania autem.

W sobotę około 19.00 na drodze k22 zatrzymano 42-latka, który kierował daewoo lanosem. Wynik badania alkotestem to 2,64 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już miał zatrzymane prawo jazdy. Jego auto odholowano na parking.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu