Elbląg: Spotkania z młodzieżą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Spotkania z młodzieżą

Data publikacji 16.10.2019

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń - asp. szt. Dariusz Komosiński i mł.asp. Katarzyna Stankiewicz spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola nr 17 w Elblągu.

Spotkanie miało miejsce w Multikinie. Rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym, kontakcie z osobą nieznajomą, sposobie postępowania, gdy dziecko zgubi się w sklepie, oraz o bezpiecznych zabawach w domu i na podwórku. Prelekcja miała miejsce przed projekcją bajki "Psi Patrol".

Ci sami policjanci spotkali się również z uczniami klas V, VI, VII i VIII w Szkole Podstawowej w Łęczu. Te spotkania odbyły się w ramach kampanii "Narkotyki i Dopalacze zabijają". Hasłem kampanii jest: "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali młodzieży spot kampanii oraz opowiedzieli o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Informowali także o zmianach jakie weszły w życie w sierpniu 2018 r. W opisywanych spotkaniach udział wzięło 170 uczniów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu