Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Przed feriami 2020 – policyjne spotkania z uczniami

Data publikacji 16.01.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej asp. szt. Dariusz Komosiński i asp. Katarzyna Stankiewicz przeprowadzili spotkanie z uczniami klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu. Jego tematem były konsekwencje prawne Cyberprzemocy i Mowy Nienawiści. Ponadto aspiranci informowali młodzież o odpowiedzialności prawnej za inne czyny.

To policyjne działania w ramach spotkań przed rozpoczynającymi się feriami 2020. Policjanci spotkali się przez miniony tydzień łącznie z blisko tysiącem uczniów. Mówiono o bezpiecznych formach spędzania wypoczynku. W działania te zaangażowani byli również policjanci dzielnicowi. Z uczniami omawiano także bezpieczeństwo np. na stoku. W naszym rejonie co prawda nie ma śniegu, ale ferie to czas wyjazdów, również poza granice kraju. Warto więc wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Przypominamy w  Polsce obowiązek jazdy w kasku na nartach dotyczy dzieci do ukończenia 16 roku życia. Odpowiedzialność za brak kasku ponoszą rodzice lub opiekunowie, pod których opieką dziecko pozostaje podczas szusowania.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Powrót na górę strony