Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Osocze ozdrowieńców może uratować życie! Chcesz pomóc? Przeczytaj!

Data publikacji 27.11.2020

Co minutę ktoś potrzebuje krwi! W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują do ozdrowieńców o oddawanie osocza, które może uratować komuś życie! My się do tego apelu przyłączamy i na niego odpowiadamy!

Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodniali, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane nie tylko w swoje zadania służbowe, ale też w swoje DNA. Teraz ponownie odpowiadamy na apel o pomoc! Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym! Osocze stanowi 55% składników krwi. To bezcenny dar ozdrowieńców dla tych, którzy zmagają się z chorobą.

Szczegółowe informacje o tym jak go przekazać, można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa: http://rckikol.pl/ozdrowiency-2/

Więcej na ten temat można znaleźć również pod adresem: https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/

Pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze KWP i KMP w Olsztynie, którzy pokonali chorobę i chcieliby w walce z nią wesprzeć innych oddając osocze, proszone są o kontakt telefoniczny z przedstawicielem Klubu HDK „Krewcy dawcy” (nr klubu 258) pod numerem:

tel. 728 851 892

W ten sposób będzie można uzyskać potrzebne informacje i zorganizować grupę osób, od których w ustalonym terminie zostanie pobrane osocze.

Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze!

 

 

Powrót na górę strony