Pasłęk - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Kierownik dzielnicowych w Pasłęku

asp. szt. Jarosław Pietrzykowski 

Siedziba rewiru:

Pasłęk
ul. Gdańska 7
tel. 47 73 419 20

REJON nr 1

asp. szt. Piotr Pawlikowski

tel. 47 73 419 22, kom. służb. 887876262,

e-mail: dzielnicowy.paslek1@ol.policja.gov.pl

Andersa, Apteczna, Buczka, Chodkiewicza, Chopina, Chrobrego, Cicha, Czarnieckiego, Dąbrowskiego, Długa, Dolna, Dworcowa, Elbląska, Firleja, Geodetów, Hrynyka, Jagiełły, Jaśminowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościuszki, Krasickiego, Kraszewskiego, Kresowa, Krzywa, Kusocińskiego, Kwiatowa, Lanca, Leśna, Mickiewicza, Nowowiejskiego, Osińskiego, Paderewskiego, Parkowa, Partyzantów, Południowa, Przemysłowa, Rataja, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Spacerowa, Sprzymierzonych, Steffena, Strażacka, Sybiraków, Szkolna, Topolowa, Traugutta, Tuwima, Widokowa, Wileńska, Wiosenna, Wiśniowa, Witosa, Pl. Św. Wojciecha, Wojska Polskiego, Wschodnia, Zacisze, Zamkowa, Zawiszy Czarnego.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020r.​:

W rejonie nr I na terenie Starego Miasta w Pasłęku przy ul. B. Chrobrego usytuowany jest lokal o charakterze rozrywkowo- gastronomicznym tj ,, Parlament”.

W/w lokal w dni robocze otwarty jest do godz. 24:00 natomiast w weekendy oraz dni wolne od pracy do godz 04:00. W rejonie Starego Miasta usytuowane są również liczne sklepy monopolowe czynne do późnych godzin nocnych oraz punkty gastronomiczne.

 

 

REJON nr 2


asp. Karol Paluch

tel. 47 73 419 22, kom. służb. 887876072,

e-mail: dzielnicowy.paslek2@ol.policja.gov.pl

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020r.

W rejonie nr II w Pasłęku przy ul. Zwycięstwa 28 mieści się Zespół Szkół na terenie którego znajduje się ogólnodostępny kompleks sportowy typu „Orlik”. Teren kompleksu sportowego nie jest dozorowany i jest dostępny dla osób postronnych przez 24 godziny/dobę. Teren ten oświetlany jest za pomocą lamp, które po godzinach urzędowania szkoły są wyłączane.

 

REJON nr 3

asp.  szt. Jacek Wyderski

tel. 47 73 419 21, kom. służb. 887876110,

e-mail: dzielnicowy.paslek3@ol.policja.gov.pl

Anglity, Aniołowo, Bądy, Borzynowo, Dawidy, Gołąbki, Gulbity, Gryżyna, Kajmy, Kawki, Kopina, Kupin, Kwitajny, Leszczyna, Leżnica, Łukszty, Marianka, Nowy Cieszyn, Robity, Rogajny, Rogowo, Rzędy, Sałkowice, Skolimowo, Stegny, Surowe, Wikrowo, Zakrzewko, Zielno, Zielony Grąd.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020r.

Do policjantów Komisariatu Policji w Pasłęku, często zwracają się służby takie jak Straż Pożarna czy obsługa karetki pogotowia z uwagami, że niejednokrotnie mają problem z odnalezieniem adresu, pod którym mają podjąć działania. Szczególnie uciążliwe jest to w porze nocnej, kiedy nie można nikogo zapytać o wskazówki dojazdu. Potwierdzają to też policjanci, którzy podejmują interwencje. W oparciu o rozpoznanie w rejonie służbowym oraz informacje przekazywane od lokalnej społeczności potwierdza się, że w miejscowościach Łukszty i Anglity gm. Pasłęk posesje są nieprawidłowo oznaczone numerami porządkowymi lub w ogóle nie są oznaczone. W miejscowościach, gdzie posesje są rozproszone, usytuowane są na koloniach tych miejscowości, trudno jest do nich dotrzeć odpowiednim służbom. Prawidłowe oznakowanie samych posesji jak również umieszczenie drodowskazów dojazdu do posesji ma ułatwić szybsze ich odnalezienie, co może być decydującym czynnikiem w przypadku ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

 

REJON nr 4


asp. szt. Zbigniew Brzozowski

tel. 47 73 419 09, kom. służb. 887876253,

e-mail: dzielnicowy.paslek4@ol.policja.gov.pl

Awajki, Brzeziny, Buczyniec – pochylnia, Czarna Góra, Dargowo, Drulity, Kąty, Kielminek, Krasin, Kronin, Krosienko, Krosno, Kudyński Bór, Łączna, Majki, Marzewo, Nowa Wieś, Nowiny, Nowe Kusy, Piniewo, Pólko, Rzeczna, Rydzówka, Sakówko, Sokółka, Stare Kusy, Tolpity, Tulno, Wakarowo, Wójtowizna, Zielonka Pasłęcka.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020r.

W rejonie nr IV znajduje się  miejscowości Zielonka Pasłęcka. Jest to miejscowość która posiada liczne posesje znajdujące się na tak zwanych koloniach oddalonych od miejscowości w znacznych odległościach. Z uwagi na to , że cześć tych posesji leży po dwóch stronach drogi krajowej S-7, a dojazd do nich jest  poprzez pokonanie dróg serwisowych, co w znacznym stopniu jest utrudniem dla służb ratowniczych i policjantów podejmujących interwencje w porze nocnej gdzie brak jest możliwości zapytania mieszkańców o wskazówki dojazdu do poszczególnych posesji. Ponadto wiele posesji jest nieprawidłowo oznakowanych numerami porządkowymi lub brak jest numerów posesji.

REJON nr 5

 


asp. Bartosz Dutkiewicz

tel. 47 73 419 09, kom. służb. 887876207,

e-mail: dzielnicowy.paslek5@ol.policja.gov.pl

Barzyna, Buczyniec, Budki, Dymnik, Dziśnity, Gołutowo, Grądowy Młyn, Jankowo, Jelonki, Kiersyty, Krupin, Kwietniewo, Lepno, Liszki, Marwica, Mokajny, Powodowo, Protowo, Rejsyty, Rychliki, Sójki, Śliwica, Św. Gaj, Topolno, Wopity, Wysoka.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020r.

W rejonie nr V w miejscowości 14-411 Wysoka gm. Rychliki usytuowany jest przystanek autobusowy na terenie którego dochodzi systematycznie do gromadzenia się młodzieży, spożywania alkoholu, zaśmiecania oraz zakłócania porządku publicznego.

 

 

 

 

Powrót na górę strony