Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Kolejne spotkanie o „Bezpieczeństwie na stoku”

Data publikacji 09.02.2018

Już w najbliższą niedzielę (11 lutego 2018 r.) o godz. 10:00 na Górze Chrobrego w Elblągu odbędzie się spotkanie profilaktyczne z udziałem policjantki: mł. asp. Agnieszki Brzozowskiej z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz instruktorów i uczestników szkoły narciarskiej wszystko to w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Zanim miłośnicy jazdy na nartach i na snowboardzie rozpoczną szkolenie narciarskie zostanie przeprowadzona rozgrzewka, którą wykona policjantka. Kolejny etap to rozmowa z uczestnikami na temat bezpieczeństwa na stoku, reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz  przepisów obowiązujących na stoku.

Mowa tu będzie m.in. o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia , jak i o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. W myśl przepisów może to skutkować karą grzywny.

Uczestnicy spotkania zostaną również poinformowani o konkursie plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”, który jest kierowany do dzieci i młodzieży dla dzieci do lat 16. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 5 marca 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych do Komendy Głównej Policji. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane Przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Na koniec niedzielnego  spotkania każdy z młodych narciarzy, snowboarderów otrzyma dekalog reguł FIS oraz gadżety policyjne.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elbląg

Pliki do pobrania